Liikuntayhdistykset

Ilmoita yhdistyksesi tiedot, tai päivitä olemassa olevat tiedot krista.grundstrom@hanko.fi 


Tanssi

HANGÖ FOLKDANSARE RF.

Puheenjohtaja: Åke Wiberg, puh. 040486 5635

Sihteeri: Ulla Lindström, puh. 040 743 6268

 

HANNELE SOULASMAAN BALETTI- JA LIIKUNTAKOULU

Hannele Soulasmaa, puh. 040 512 1150

hannele.soulasmaa@pp.inet.fi

https://www.balikosoulasmaa.com/

 

BALIKO RY

Puheenjohtaja: Arja Berndtsson, puh. 040 734 7507

arja.berndtsson@pp.inet.fi

 

SAADIA RY

Puheenjohtaja: Seija Kankkunen, puh. 040 867 3196

seija.kankkunen@pp.inet.fi

 

HEJDI RF.

Agneta Möller-Salmela, puh. 040 741 9691

agnetamollersalmela@hotmail.com

www.hejdi.fi

 

 

 

Keilailuseurat


HANGON KEILAILULIITTO RY

Jaana Hartikka

Puh. 044 776 0002

www.hangonkeilailu.fi


HAX BOWLING RF

Peter Malmlund

Puh. 040 073 6364


COAST BOWLERS -87  

Lars-Börje Mattson

Puh. 040 527 9798

 

DESTROYERS RY

Kai Rautiainen

Sirpa Råberg

Puh. 040 586 4162

sirpa.raberg@hanko.fi

 

Keilailuseura Gongs ry

Marko Heikkilä

puh. 040 749 8715

make.heikkila@gmail.com

Marko Määttänen

puh. 040 582 6277

rytkypalli@gmail.com


PIN LADIES RY

Tuula Seppänen

Puh. 050 346 8099

tuula.seppanen3@luukku.com



Jalkapallo

FC HIK / JALKAPALLO

Camilla Bäckman

040 548 4160

camilla.backman@aktia.fi

www.fchik.fi


BY NIGHT R.Y./ NAIS- JA TYTTÖJALKAPALLOA

Puheenjohtaja: Mika Kaihoniemi

Mika.kaihoniemi@gmail.com

Puh. 050 590 4790

Yht. hlö: Satu Kuusisto

Ahdinkuja 9, 10900 Hanko

satu.kuusisto@pp2.inet.fi

Puh. 040 5484708


HANKO FUTSAL CLUB

Marko Reitamaa

050 307 2669

marko.reitamaa@assistor.fi



Salibandy


HANGON HYRSKYT RY / PALLOILUJAOSTO

Jani Koljonen

Puh. 050 377 4893



SNELL´S ANGELS FC

Christian Snell

Puh. 040 063 4576

christian.snell@pp.inet.fi



Moottoriurheilu

HANGON URHEILUAUTOILIJAT RY

Puheenjohtaja: Ivan Rantanen

050 440 2621


HANGON MOOTTORIKERHO RY

Jouni Kytöläinen (puh.joht)

Puh. 040 521 1911

jouni.kytolainen@pp1.inet.fi

www.hangonmoottorikerho.fi


HANKO RACING TEAM RY (HaRT)

Mikael Sjöberg

Puh. 050 329 4700

mikael.sjoberg@meritaito.fi

www.hankoracingteam.net


Amerikkalainen jalkapallo

SUN CITY HANKO ry

Puheenjohtaja: Robert Hotanen

suncityhanko@gmail.com

www.suncityhanko.com

 


Kamppailulajit


HANGON HYRSKYT RY / KAMPPAILULAJIT

Tony Bäckman

Puh. 040 559 0856

tony.backman@espoo.fi



HANGON BUDOCLUB

Tom Bäckman

Puh. 040 836 7732


TAEKWON-DO

RasBudo Hangö r.f

Raffe Kesti

044 59 76 432

tkd@rasbudo.fi



Käsipallo


HC HIK / KÄSIPALLO

Teppo Puputti

Puh. 040 535 9273

teppo.puputti@pp.inet.fi

www.hchik.fi



Tennis/pöytätennis

HIK Pingis rf / Pöytätennis

Minna Björkqvist

Puh. 0400 892978

hikpingis@gmail.com

www.hikpingis.weebly.com

www.hangoik.fi


 

HANGÖ IDROTTSKLUBB / PÖYTÄTENNIS

Hans Strömfors

Puh. 019 248 3514

www.hangoik.fi



HTK TENNIS RY

Kim Lönegren

Puh. 050 522 6460

kim.lonegren@gmail.com

www.hankotennis.net



Yleisurheilu

 

HANGON HYRSKYT RY / YLEISURHEILU

Antti Särkelä

Puh. 040 571 4426

antti.sarkela@pikaposti.fi


HIK- YLEISURHEILU

Anni Tuohimaa

puh. 0405258580
anni.tuohimaa@gmail.com
www.hikfriidrott.kotisivukone.com


Ratsastus


HANKONIEMEN RATSASTAJAT-HANGÖ UDDS RYTTARE RF

Christel hauskamaa

Puh. 040 562 5643

hunr@dnainternet.net

www.hunr.org



Purjehdus


HANGÖ SEGELFÖRENING RF

Kalle Niemi

Puh. +358400 817 943

kalleniemi.ttk@gmail.com

www.hsf.fi

 

HANGÖ UDDS SEGELSÄLLSKAP RF(HUS)

Mikael Kilpi

Puh. +358 500 581 0307

kommodor@husrf.fi


Ammunta

HANGON AMPUJAT RY

Oiva Lyytikäinen

Puh. 040 570 5626

oiva.lyytikainen@pp.inet.fi



Golf / Frisbeegolf

HANGON GOLF RY

Kari Lindfors

Puh. 040 560 0731

club@hangolf.fi

www.hangolf.fi


HANGON HYRSKYT RY / FRISBEE-GOLF

Anette Gustavsson (puh.joht)

Puh. 040 838 9469

janiina85@wippies.fi

www.hahyfg.fi/web

 

Jorma Nousiainen

Puh. 040 589 2564

jorma.nousiainen@hanko.fi


Voimistelu

HANGÖ ARBETARNAS IDROTTSKLUBB / VOIMISTELU

Virpi Sassi

Puh. 040 044 7610


Voimailu

HANGÖ IDROTTSKLUBB / VOIMANOSTO

Berndt Dahlström

www.hangoik.fi


Kiipeily

HANGON HYRSKYT RY / KIIPEILY

Kevät Aalto

Puh. 050 598 4202

kevat.aalto@pp.inet.fi



Muut


HANGON SYDÄNYHDISTYS R.Y.

May-Britt Nyman, sihteeri

Juvikinkatu 23

Puh. 0408469406

nyman.maybritt@gmail.com


HANGON HYRSKYT RY

Jani Koljonen

Puh. 050 377 4893


HANGON KALAMIEHET RY

Jarmo Sarlin

Puh. 040 041 8087

www.sunpoint.net/~¨kalamiehet

 

 

HANGON POLKU RY

Ralf Sundberg,  0500-648949 (puh.johtaja)

Erica King (varapuh.j) Huvilatie 14 B puh. 040 836 7703

Ritva Stenroos(sihteeri) Esplanadi 76 B 9 10900 Hanko

Puh. 040 574 2467

www.hangonpolku.com

 

 

HANGÖ ARBETARNAS IDROTTSKLUBB RF (HAIK)

Raili Peni

Puh.019 248 3756

raili.peni@pp.inet.fi

 


HANGÖ IDROTTSKLUBB RF (HIK)

Björn-Erik Wickholm

Puh. 040 505 6507

b-e.wickholm@pp1.inet.fi

www.hangoik.fi

 


HANGÖ SCHACKSÄLLSKAP-HANGON SHAKKISEURA

Svante Westerlund

Puh. 040 096 5983

svante.westerlund@pp.inet.fi

 


LAPPVIK IDROTTSFÖRENING RF.

Puheenjohtaja: Kim Nyström

0440150554

Sihteeri: Nina Nyström

0405263175

nina.nystrom@hotmail.com