Kevään 2017 5. jakson uusintakuulustelu  ma 28.8. klo 17.30-20.30, ilmoittautuminen ma   21.8. mennessä 


Jaksot ja koeviikot

  1. jakso: 15.8.-4.10 (37 pv), koeviikko päättyy 4.10.
    • uusintakuulustelu ma 16.10.  klo 17.30-20.30
    • ilmoittautuminen uusintaan  ma 9.10. mennessä

 

  1. jakso: 5.10.-29.11. (38 pv), koeviikko päättyy 29.11.
    • uusintakuulustelu  ma 11.12. klo 17.30-20.30
    • ilmoittautuminen uusintaan  ma 4.12. mennessä

 

  1. jakso: 30.11.2017- 6.2.2018 (38 pv), koeviikko päättyy 6.2
    • uusintakuulustelu ma 5.3. klo 17.30-20.30
    • ilmoittautuminen ma 26.2.  mennessä

 

  1. jakso: 7.2. -9.4.2018 (37 pv), koeviikko päättyy 9.4.
    • uusintakuulustelu ma 23.4. klo 17.30-20.30
    • ilmoittautuminen uusintaan ma 16.4.  mennessä

 

  1. jakso 10.4.-2.6.2018 (38pv), koeviikko päättyy 2.6.
    • uusintakuulustelu ma 27.8. klo 17.30-20.30
    • ilmoittautuminen uusintaan ma 20.8. mennessä

 


 

VIIKKO 3/2018


ti 16.1.


  • 15A:n tapakasvatusillallinen klo 18 srk-kodilla


ke 17.1.


  • Äidinkielen essee-preli klo 9-15
  • abi-info opotunnin alussa lk 217
  • Talousguru-kilpailu klo 9-11


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


Viikko 4


  • pe 25.1. Lukion koeviikon valmistelutunnit klo 12-13, (paitsi 15A normi päivä)


 


------


Viikko 5


  • Lukion koeviikko alkaa


 





 

KOEVIIKKO 3. JAKSOSSA / PRELIMINÄÄRIT                                                       Hankoniemen lukio

  • Koe alkaa klo 9.00 ja kestää klo 12:een.

  • Kokeessa on oltava vähintään 1½ h tai puolet varatusta ajasta.

  • Preliminäärit alkavat klo 9.00 ja kestävät tarvittaessa klo 15 saakka.

  • Preliminäärikokeessa on oltava vähintään puolet varatusta koeajasta.

KAIKKI KOKEET AUDITORIOSSA

Abitti (= A) tai Sähk. (= S) = sähköinen koe, oma kannettava mukaan

Paperikoe = P

Äidinkielen (essee) ja S2:n preliminääri ke 17.1.2018 klo 9– 15

 

 

 ke 17.1.

 pe 26.1.

 ma 29.1.

 ti 30.1.

 ke 31.1.

 to 1.2.

 pe 2.2.

 ma 5.2.

 ti 6.2.

17A

 

     ----

koulu loppuu klo 12 + valm. tunnit

GE01, 18

(A)

ENA02, 18

(S)

FI01, 18

(A)

YH01, 19

(A)

RUA01, 10 (A)

RUB11, 8

(S)

TE01, 18

(A)

MAA03, 11

(A)

 

16A

 

     ----

koulu loppuu klo 12 + valm. tunnit

 

RAB25/35, 8

(S)

ÄI05,24

(P)

HI04, 10

(A)

 

BI04, 14 (A)

 

MAA08, 8 (A)

MAB06, 15

(A)

GE03, 11

(A)

FI4, 1 (A)

 

KE04, 5 (A)

PS04, 12 (A)

 

15A

 

Prelimi-

näärit

ÄI, 13 (P)

(essee) S2, 2 (P)

tunnit jatkuvat, kun esseekoe valmis

normaali päivä

ÄI, 13 (P)

(tekstitaito)

 

TE, 5

KE, 3 (P)

YH, 5 (A)

GE, 3 (A)

ENA, 8 (A)

 

MAA, 8 (P)

MAB, 3 (P)

 

FY, 2 (P)

PS, 7 (A)

HI, 2 (A)

FI, 1 (A)

 

RUA, 6 (A)

RUB, 4 (A)

 

FI4, 1 (A)

 

RAB, 2 (A)

 

 

FI4, 1 (A)

 

osallistujia

15

 

39

58

36

44

56

41

31

 


VALMISTAUTUMISTUNNIT  koetta edeltävänä päivänä klo 12.20 – 13.05 tai opettajan kanssa sovittuna muuna aikana. 

HUOM. MATKAPUHELIMEN JA MUUN TEKNISEN LAITTEEN TUOMINEN KOESALIIN ON KIELLETTY.



 



YHTEISIÄ TAPAHTUMIA:


to 19.10 klo 12.20-13.05 tunnilla koulupsykologin luento lukiolaisille , osa 2


pe 20.10  klo 12.20 Lukion elokuvaesitys Kino Olympiassa (lukio lopettaa  koulupäivän siihen)